LALE KARABIYIK

Ad Soyad :LALE KARABIYIK
ÖZGEÇMİŞ

1965'te Bilecik'te doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında yüksek lisans eğitimini, 1993 yılında doktora eğitimini tamamladı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Finans anabilim dalına Profesör olarak atandı.

Tarafından hazırlanmış 8 ders ve araştırma kitabı, 39 ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makale, 7 ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunulmuş tebliğ ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından verilmiş araştırma ödülü bulunmaktadır.

Çeşitli ders ve araştırma yayınlarının yanı sıra Küresel Krizde Risk Yönetimi, Üniversite Sanayi İşbirliği Projeleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve Kentsel Rekabet Endeksleri, Yenilenebilir Enerji Yatırımları Stratejisi ve Dış Ticaret Açığı, Kadın Girişimciler ve Mikro Finans, TL de Yaşanan Aşırı Değerlenmenin Ölçüm Raporu, üniversitede yaptığı çalışmalardan bazılarıdır. 27 yıllık akademisyenliği süresince Uludağ Üniversitesinde, Dekan Yardımcılığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, ÖYP (Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı) Koordinatörlüğü ve Senato Üyeliği görevlerinde bulundu.

2015 yılında CHP Bursa Milletvekili aday adaylığı için Üniversitedeki görevinden istifa etti. 25, 26 ve 27. Dönem Bursa Milletvekili olan Lale Karabıyık, 4 yıl TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. 34, 35 ve 36. Kurultayların ardından Sosyal Politikalardan, Eğitim Politikalarından ve Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Prof.Dr. Lale Karabıyık, 37. Kurultayın ardından halen Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TUKD)

Cumhuriyet Kadınları Derneği

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALGÖÇ)

Finans Bilim Platformu

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER)

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ