ÇETİN OSMAN BUDAK

Ad Soyad :ÇETİN OSMAN BUDAK
ÖZGEÇMİŞ

29 Haziran 1960’ta Antalya’da doğdu.

Lise öğrenimini Antalya Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesfiye Bölümü’nde, Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek Lisansını Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde  Ekonomi Politikaları üzerine yaptı.

 

Profesyonel iş yaşamına özel bir şirkette Akdeniz Bölge Müdürü olarak başladı.

İlk firmasını Antalya’da 1990’da, ikinci firmasını da 1995’te kurdu.

İstanbul’da ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde kağıt ve karton üzerine sanayi yatırımları bulunuyor.

 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) 2003 yılında Yönetim Kurulu üyeliğine, 2005 yılında Başkan Yardımcılığı’na seçildi.  2008 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.  2009 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. 2013 yılında ikinci defa ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığına ve aynı yıl TOBB Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

 

Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı,  Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Fuarlar Komitesi Başkanlığı ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Mütevelli Heyet Üyeliği, EXPO 2016 Antalya, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA),  Antalya Serbest Bölge A.Ş (ASBAŞ),  Antalya Altyapı Danışmanlık A.Ş (ALDAŞ), Zeytinpark   A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Onur Üyesi’dir.

 

25 ve 26’ncı Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya Milletvekili seçildi.

 

CHP 35’inci Olağan Kurultayı’nda CHP Parti Meclisi Üyesi seçildi.

24 Ocak 2016 tarihinde İşveren Sendikaları ve Meslek Birliklerinden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcılığı’na atandı..

3-4 Şubat 2018 tarihinde CHP 36. Olağan Kurultayı’nda 2. Kez CHP Parti Meclisi Üyesi seçildi ve 12 Şubat 2018 tarihinde İşveren Sendikaları ve Odalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Budak, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

[email protected]

[email protected]

[email protected]  

www.facebook.com/cetinosman.budak

@CetinOsmanBudak       

www.cetinosmanbudak.com.tr

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ