RECAİ ÇAKIR

Ad Soyad :RECAİ ÇAKIR
Telefon :112
ÖZGEÇMİŞ

07.01.1974 tarihinde doğdum. ilk orta lise öğrenimini İstanbul da tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İlimler Fakültesi  Aydın Turizm İşletmeciliği Otel Yöneticiliği bölümünde lisans eğitimini tamamladım. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Pedagojik formasyon aldıktan sonra İstanbul Beyoğlu ilçesinde öğretmenliğe başladım. 1998-1999 yıllarında Bayburt ilinde yedek subay öğretmen olarak askerlik görevimi tamamladım . Evlendikten sonra eş  durumuyla 2001 yılında Bartın ili Amasra ilçesinde Köksal Toptan İlköğretim okuluna atandım. 2004 yılında Amasra Merkez Kaleşah  ilkokuluna atandım. Aday Oluncaya değin sınıf öğretmenliği görevine devam ettim. 31 mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olarak seçildim.

                2004 yılında Eğitim Sen Amasra Temsilciliğinin ilk Kurucu başkanı oldum. Amasra da yaşadığım süre boyunca başta çevre ve hak mücadeleleri olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşuyla beraber mücadele içinde Amasra nın yaşanabilir bir kent olması için katkı sunmaya çalıştım.

Çankırı ili Ilgaz ilçesi Ericek köyü nüfusuna kayıtlıyım. Eşim Amasra merkez  FSM Matematik öğretmeni olarak  görevini sürdürmektedir. 1 kız çocuğu babasıyım.

31 Mart 2019 Tarihindeki yerel seçimlerde Amasra Belediye başkanı olarak seçildim.Halen görevimi sürdürmekteyim.

 

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ